• ADAM’IN DİRİLİŞİ
ADAM’IN DİRİLİŞİ
Ürün Kodu : 11       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
7.00 TL   Kdv Dahil
-
+
Adam’ın Dirilişi, İsrail’in yazın ustalarından biri olan Yoram Kaniuk’un en parlak eseri ve gelmiş geçmiş en etkileyici Soykırım romanlarından biri olma özelliğini bugüne kadar korumuş bir hikâye. Ölüme yürüyen binlerce Yahudi’yi gaz odalarına giderken eğlendirsin diye hayatı bağışlanan eski sirk palyaçosu Adam Stein, artık Necef Çölü’nün ortasında sadece Soykırım’dan sağ kurtulanların tedavi edildiği bir rehabilitasyon merkezinde hastaların elebaşıdır. Duruma göre doktorlardan daha zeki, ancak hastaların hepsinden daha kaçık olan Adam, hastalıkla deliliği birbirinden ayıran çizginin geri dönülmez şekilde bulanıklaştığı bir dünyayı anlamlandırmak için çılgınca bir mücadele verir.

Bir zamanlar bir kalıp sabun olmuş bir adam vardı. Bir zamanlar Gretchen, Lotta ve Spiegel ailesi olan bir sabun vardı. Dükkânın rafında, üzerinde zeytin yaprakları olan sarı bir kâğıda sarılı Rabinowitz ailesini bulacaksınız: parfümlü sabun. İlk çocukları Robert belki de bir tutam lavantalıdır. Aynı zamanda Simon adını taşıyan ikinci oğulları Peter defne parfümlü. Ve küçük Deborah – değişik bir parfüm, ah, meyve tomurcukları, limon çiçeğidir belki?

“Gerek dağınık üslubunun orijinalliği, gerek karakterlerinin hassaslığı, gerekse de acımasız açık seçikliğiyle Kaniuk, zamanımızın en büyük yazarlarından biri olarak kabul edilmeli.”

Le Monde

“Çeviri eserleriyle keşfettiğim yazarlar arasında üçüne büyük hayranlığım var: Gabriel Garcia Ma?rquez, Peter Handke ve Yoram Kaniuk.”

Susan SontagTürü: Roman

Çevirmen: Gül Greenslade

Kapak Tasarım: Kerem Yavi

Cilt Bilgisi: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 400

Boyut: 13,5x21 cm

ISBN: 978-605-87539-5-2

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?