• AYAKKABICININ KARISI
  • AYAKKABICININ KARISI
Adriana Trigiani’nin yazmak için doğduğu roman: Ayakkabıcının Karısı

İtalyan Alpleri’nde, birbirinden çok uzak olmayan köylerde büyüyen ve talihsiz bir olay sonucunda tanışan Enza ve Ciro’nun aşk hikâyesi, bir yüzyılın dönümünde hayatın karşılarına çıkardığı sürprizlerle inişli çıkışlı bir yol izler. Bu romanda Kilisenin rahibini genç bir kızla öpüşürken yakalayan Ciro’nun ağabeyinden ve himayesinde büyüdüğü rahibelerden koparılarak manastırdan uzaklaştırılmasıyla Ciro ve Enza haberleşme olanağı bulamadan koparlar.

Ciro’nun gizlenmek için New York’un Küçük İtalya’sında saklanmaya yollanması ve Enza’nın da birbiri ardına yaşadıkları facialardan sonra para kazanmak için babasıyla birlikte geçici bir süreliğine Amerika’ya gitmesiyle kader talihsiz âşıkları tekrar bir araya getirir ancak o sırada, Enza operanın büyüleyici dünyasına ve büyük şarkıcı Enrico Caruso’nun yaşamına çekilirken, bir ayakkabıcının yanında çıraklık yapan Ciro’nun Birinci Dünya Savaşı’nda savaşmaya gitmesiyle bir kez daha ayrılırlar. Yine de kader ağlarını örmektedir ve aşklarının gücü hayatlarını sonsuza dek değiştirmek üzere iş başındadır.

New York Times’ın çok satan yazarı Adriana Trigiani aile tarihinden yararlandığı Ayakkabıcının Karısı’nda aşk ve aile birliği, savaş ve kayıp, risk ve kader, tutku ve azim konularını soluksuz okuyacağınız bir dille işliyor.

“Bu romanın sayfaları arasında, savaş yıllarının getirdiği sarsıcı kültürel ve sosyal değişikliklerin etrafında kurgulanmış, beceri ve güzelliği bir şekilde birleştiren harikulade romantik ve duygu dolu bir dünya var…”

- USA Today

“Destansı… güzel bir Amerikan hayali hikâyesi.”

- The View

“Trigiani, elle tutulur ve gözle görülür detayların ustası.”

- Washington Post Book WorldTürü: Roman

Çevirmen: Alp Sanlı

Kapak Tasarım: Kerem Yavi

Cilt Bilgisi: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 560

Boyut: 13,5x21 cm

ISBN: 978-605-65561-0-4

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?