E-MAIL LİSTEMİZE ABONE OLUN
Kampanya ve indirimlerden önce siz haberdar olun
E-Mail Adresiniz
Bozuk Pusula / Ali Bahtiyari

Bazıları için arınma yolu aşk, bazıları içinse yok etmektir. Kazanan ne aşk ne de şiddet olacak, her zaman tek bir şey hayatta kalacaktır. Dengelenmiş olandır bu. Bozuk Pusula, Dante’nin Araf’ında, ortada duranlara ve orada durabilmek için gereken sertliğe adanmıştır.

İnsanoğlunun on binlerce yıl süren yolculuğunu etkilemiş erkeklerin babaları ya yoktur ya da oğullarının hayatını berbat edemeyecek kadar erken terk etmişlerdir dünyayı. Bu erkekler ruhları özürlü hale gelmeden, zedelenmeden bütün bir yaşam tarafından özenle büyütülmüştür.


Ali Bahtiyari’nin ilk kitabı olan Bozuk Pusula, bir yandan babalarının hayatında var olmaya çalışan erkekleri anlatıyor, bir yandan da suç ve asaleti sorguluyor. Hayatın bozuk pusulasının yolları nasıl kesiştirdiğine tanıklık etmemizi sağlarken geliştirilmiş suçun damıtılmış asaletle aynı soydan gelen karakterlere büründüğünü, hatta ikisinin uç noktalarda tamamen eş davranışlar sergilediğini iddia ediyor. Babaların oğullarının hayatına üflediği güçlü rüzgârı yaşamın en belirleyici öğretilerinden biri sayıyor.


"İnsanlar yok etmeyi sevmekten önce keşfetmişti çünkü. Sevebilmek için bilgiye ihtiyaç vardı, öldürmek içinde basit bir iç güdüye. İnsanlık sevebilmek için daha çok toydu."

Oluşturulma Tarihi : 01.12.2016
Bu yazıyı paylaş:
Çok Okunanlar
SENİN OLAYIN NE?
SENİN OLAYIN NE?
18.00 TL
9.00 TL
ŞİMDİKİ ZAMANIN İÇİNDE
ŞİMDİKİ ZAMANIN İÇİNDE
12.00 TL
6.00 TL
SESSİZLİK
SESSİZLİK
19.00 TL
9.50 TL
ENGELLENMEMİŞ KIZLAR
ENGELLENMEMİŞ KIZLAR
25.00 TL
12.50 TL
ASLANLARI UYANDIRMAK
ASLANLARI UYANDIRMAK
25.00 TL
12.50 TL
KOMPLİKASYONLAR
KOMPLİKASYONLAR
30.00 TL
15.00 TL
KIRMIZI RUGAN AYAKKABILAR
KIRMIZI RUGAN AYAKKABILAR
27.00 TL
13.50 TL
TEK DOKTOR
TEK DOKTOR
34.00 TL
17.00 TL
Benzer İçerikler