CHUCK PALAHNIUK’TAN YETİŞKİNLERE BOYAMA KİTABI

Dövüş Kulübü’nün yazarı, büyükler için bir boyama kitabı hazırlıyor.

 

Hatırlarsanız geçen sene, pek çok yetişkin ellerinde boyama kitapları ve renkli boyama kalemleriyle dolaşıyordu.

Bundan feyzalan yazar Dövüş Kulübü’nün kendine has ürkünç bir boyama kitabı versiyonunu hazırlamaya karar vermiş.

Chuck Palahniuk üslubuna sadık kalınarak hazırlanan “Bait: Off-Color Stories for You to Color’” (Yem: Boyamanız için Müstehcen Hikâyeler) "yüreği kaldırmayan almasın" sloganıyla pazarlanıyor.

bait chuck palahniuk boyama kitabı dövüş klubü


Kitap, her biri boyanmak üzere boş bırakılmış, bir dizi siyah-beyaz orijinal çizimin eşlik ettiği sekiz acayip hikâye içerecek.

Bunlar arasında, “siyasi bir suikasta şahit olan bir balıktan ifade kopartmayı başaran bir hayvan medyumu” ve “‘ilk önce kadınlar ve çocuklar’ engeline cerrahi bir çözüm bulan Titanik yolcusu” hakkında hikâyeler var.

Chuck Palahniuk kitabı şöyle anlatıyor: “Bait çelişkiler üzerine bir kitap. Bir çocuk aracılığıyla anlatılan büyüklere özgü hikâyeler bunlar.

“Okur, Prometheus’un karaciğeri için en uygun rengi seçerken ya da öldüğü sırada Tennesse Williams’ın tenini ne kadar bronz boyaması gerektiğine karar verirken zorlanacak.”

“Sizin boyamalarınız, ressamın çizimleri ve benim hikâyelerimle, hepimiz elbirliğiyle ölümsüz bir şey çıkartabiliriz ortaya. Saklanmaya değer bir eser,” diyor Chuck Palahniuk.


bait chuck palahniuk boyama kitabı dövüş klubü


“Her kitaplığın rafında yer alabilecek ve gelecek kuşağın da keşfedip tadını çıkartabileceği güzel ciltli bir kitap çıksın ortaya.”

Chuck Palahniuk bu kitap üzerinde çalışmaya başlamasından evvel, boyama kitaplarının bu kadar revaçta olması karşısında hayrete düştüğünü söylüyor.

“Arkadaşlarımı boyama kitaplarıyla gördüm ve onlarla dalga geçtiğimde bana, ‘Yok, Sudoku’nun yerini bu aldı, artık bununla oyalanıyor insanlar,’ diye izah ettiler.  ‘Söz yok ve insanlar bunu yaparken bir yandan da konuşabiliyorlar. Elinde bu varken, bir yandan da sohbete devam edebiliriyorsun. Bir anlamda, örgüye benziyor yani. Aynı anda hem elle hem de bedensel yapılan bir sürü şey gibi.’”

Bait, 26 Ekim’de Amerika’da satışa sunulacak.

Kaynak: metro.co.uk
Görsel: Dark Horse Books

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?