• EVDE ŞEHVET BİTTİ
  • EVDE ŞEHVET BİTTİ
Evliliklerde daha düğün pastasından artan parçalar buzdolabındayken tutku güç kaybetmeye başlar!

Evliliğin tutkalının sevgi değil şehvet olduğunu ileri süren Shmuley Boteach, zaman zaman Kabala’ya dayandırdığı çalışmasında şehvetin üç ilkesini veriyor.

Bir din adamı olan Shmuley Boteach’ın Kabala felsefesinden yararlanarak şehvet ve arzunun evliliğin sırrı dediği üç ilkesini ve bu ilkelerin nasıl hayata geçirileceğini anlattığı kitabı Evde Şehvet Bitti ilişkilerde ihmal edilen bir boyutun önemine dikkat çekiyor.

Yapılan araştırmalara göre uzun süreli Amerikan evliliklerinin üçte birinde seks yaşanmaz ve birçok insan için erotizmin yok oluşu romantik ilişkinin kaçınılmaz sonu olarak görünür. Bu görüşü Amerika ile sınırlamamak gerekir. Tüm dünyada uzun evliliklerde yıllar içinde seks ve arzu ikinci plana düşer. Aşk, tutku, sevgi ve dostlukla başlayan evlilikte önceliğin sadece sevgi olarak kalması yıkıcı sonuçlara sebep olabilir. İstek ve erotik özlemin neden çiftlerin temel bağı olması gerektiğini açıklayan Evde Şehvet Bitti, mahrem evlilik bağının heyecanlandırıcı duygusal ve manevi potansiyelini keşfetmenize yardım edecek bir kitap.

Kitap Amerika’da büyük ilgi gördü ve hakkında aralarında Dr. Mehmet Öz’ün de bulunduğu birçok isim görüş yazdı. İşte o görüşler:

“Her daim kışkırtıcı ve içgörülü olan Shmuley, erkekleri, kadınlarını yalnızca sevmekle kalmayıp aynı zamanda onlara şehvet de duymaları gerektiğine ikna ediyor. Bu kitap ilişkinizde kaybolan tutkuyu geri getirecek.”

Dr. Mehmet Öz Profesör ve NYP Columbia Hastanesi Cerrahi Bölümü Başkan Yardımcısı
The Dr. Oz Show’un sunucusu


“Shmuley, kendimizi ve ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmemiz için bize meydan okuyor. Bu kitabında, yine bizi şaşırtıcı bir şekilde dünya görüşümüzü değiştirmemiz için kışkırtıyor. Arzu ve tutkuya izin veren ve evliliğe adanmışlık, kutsallık, saygı ve gizemle yaklaşmamız gerektiğini öneren ilgi çekici bir okuma.”

Dr. Jusy Kuriansky Klinik Psikolog BM STK Temsilcisi
The Complete Idiot’s Guide to a Healthy Relationship’in yazarı


Çevirmen: Deniz Yazgan

Kapak Tasarım: Kerem Yavi

Cilt Bilgisi: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 240

Boyut: 13,5x21 cm

ISBN: 978-605-64686-8-1

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?