RIO 2016 OLİMPİYATLARI’NA KÜLTÜREL MİRAS BAĞIŞI

Ziyaret eden takımlardan, kültürel miraslarını 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda bırakmaları istendi.

Uluslararası ziyaretçiler kitap bağışı yaparak geride ülke geleneklerinden bir parça bırakabilecekler.

Rio de Janeiro eyalet hükümeti şehir merkezindeki Eyalet Park Kütüphanesi’nin  (Biblioteca Parque Estadual ) kitap bağışı programı vasıtasıyla, Olimpiyat ve Paralimpik heyetleri, teknik yetkililer, gazeteciler ve diğer 2016 Rio ziyaretçilerini geride ülke kültürlerinden bir parça bırakmaya davet etti.

Buradaki fikir ziyaretçilerin, Brezilyalılara bilhassa Brezilya’nın yerli halkına diğer uluslar hakkında yeni şeyler öğrenmelerine yardım edecek kendi dillerinde bir kitap getirmeleri.

rio 2016 olimpiyatlar

Bu girişime “Dünya Kitapları” adı verilmiş ve girişimin amacı, dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürlerin temsilcilerinin edebi eserleri bağışlarını toplamak.

Bu bağışlarla kütüphanenin “Dünya Alanı”nın zenginleştirilmesi planlanıyor. Burası, Eyalet Park Kütüphanesi’nde uluslararası edebiyat klasiklerine orijinal dillerinde ulaşılmasına imkân veren özel bir bölüm.

Bağışlar Olimpiyat Köyü’ne, Paralimpik Köyü’ne, Rio Basın Merkezi’ne yapılabiliyor. Ziyaretçiler tercih ederlerse kütüphaneyi ziyaret ederek kitapları doğrudan da bırakabilecekler.

Eyalet Park Kütüphanesi, Présidente Vargas istasyonundan çok uzak olmayan 1261 Avenida Présidente Vargas’ta bulunuyor. Kütüphane ayrıca http://www.bibliotecasparque.rj.gov.br/ adresinde de ziyaret edilebiliyor.

Kaynak: www.rio2016.com

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?