• STONER
  • STONER
İlk gençliğinde Stoner aşkı, insanın eğer şanslıysa erişebileceği, mutlak bir varoluş biçimi olarak düşünürdü; olgunluğa erdiğinde, insanın oyalayıcı bir inançsızlık, hafiften tanıdık bir küçümseme ve sıkıntı verici bir özlemle bakması gereken sahte bir dinin cenneti olduğu sonucuna varmıştı. Şimdi artık orta yaşında, aşkın ne bir lütuf ne de bir yanılsama olduğunu anlamaya başlıyordu; aşkı insanca bir dönüşüm hareketi olarak; irade, zekâ ve yürekle keşfedilen ve her gün ve her dakika yeniden yaratılan bir durum görüyordu.

Bir başyapıt olan Stoner, sesiz yaşamını sıra dışı bir yolculuğa dönüştüren gerçek bir kahramanın hikâyesidir.

“ Alt tarafı üniversiteye giden ve öğretmen olan bir adamı anlatan bir roman. Ancak şimdiye kadar karşılaşmış olabileceğiniz en büyüleyici şeylerden biri.”

Tom Hanks, Time

Stoner yalnızca muhteşem değil, mükemmel bir roman. Çok güzel yazılmış, derin izler bırakan nefes kesici bir roman.”

Morris Dickstein, The New York Times Book Rewiew

“Nitelik bakımından sadece iyi bir romanın nasıl yazılması gerektiğini gösteren bir örnek olmakla kalmayıp aynı zamanda başlı başına doyurucu bir okuma deneyimi sunmasıyla da diğerlerinden ayrılan bir eser çok ender çıkar… Stoner, son elli yılda yayımlanmış en olağanüstü güzellikteki romanlardan biri.”

Clay Reynolds, The Dallas Morning News

Stoner büyüleyici bir roman ve bunun tek bir nedeni var: John Williams karakterlerini öyle büyük bir şefkat ve acımasız bir dürüstlükle ele alıyor ki onları sevmeden edemiyorsunuz.”

Steve Almond, Tin HouseTürü: Roman

Çevirmen: Özlem Güçlü

Kapak Tasarım: Kerem Yavi

Cilt Bilgisi: Ciltsiz

Sayfa Sayısı: 284

Boyut: 13,5x21 cm

ISBN: 978-605-87539-7-6

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?